pck23

W związku ze zbliżającymi się wakacjami, 21 czerwca uczniowie klas starszych mieli możliwość wzięcia udziału w pokazie udzielania pierwszej pomocy zorganizowanym przez Szkolne Koło PCK. Podczas pokazu dzieciom zostały przypomniane numery alarmowe, zaprezentowano sposób ułożenia ciała w pozycji bocznej ustalonej, przedstawiono sposób wykonania resuscytacji krążeniowo oddechowej. Uczestnicy pokazu dowiedzieli się również jak należy zachować się gdy ktoś w ich obecności złamie rękę/nogę lub dozna ataku epilepsji.

Pokaz przeprowadziła pani Bożena Stal-Zajda, która w bardzo ciekawy i jasny sposób omówiła wszystkie wyżej wymienione kwestie. Pani Bożenie Serdecznie dziękujemy za czas poświęcony na przygotowanie i zaprezentowanie zasad udzielania pierwszej pomocy.