24.10.2023r. uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami wzięli udział w akcji „Bezpieczne pierwszaki”

Spotkali się z dzielnicowym  asp. Łukaszem Liguzem z Komisariatu Policji w Szczucinie. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią.

Na początku p. Anna Ślęczkowska – pedagog szkolny przygotowała i przedstawiła prezentację dotyczącą bezpieczeństwa dzieci. Następnie Policjant rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Przypomniał również zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi. Pan Policjant rozdał uczniom kamizelki odblaskowe, które zostały przygotowane przez Dyrektora Szkoły Podstawowej.

Uczniowie wraz z wychowawcami wyszli przed budynek szkoły i uczyli się na drodze jak bezpiecznie zachować się na niej.

Nauczyciele oraz Dzieci składają serdeczne podziękowania Panu Dzielnicowemu  z Komisariatu Policji w Szczucinie za poświęcony czas i ciekawe zajęcia. DZIĘKUJEMY!!!