Aktualności
W miniony weekend 11-12 stycznia 2025 r. odbył się XVIII Regionalny Dziecięcy i Młodzieżowy Festiwal „Kolęda hej”. SCKi B w Szczucinie, które było gospodarzem i organizatorem tegorocznego festiwalu, rozbrzmiewało piękną muzyką Bożonarodzeniową.
Szacowne jury w pierwszy dzień konkursu przesłuchało ponad 100 wykonawców m.in. : z Nowego Sącza, Tarnowa, Szczucina i okolic.
12 stycznia w niedzielę, odbył się uroczysty Koncert Finałowy, na którym zaprezentowali się laureaci festiwalu, otrzymując piękne nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Do późnych godzin wieczornych młodzi artyści zachwycali publiczność swoim śpiewem i kunsztem wykonań swoich utworów.
Wielkie emocje, wzruszenie i radość towarzyszyły chórom podczas ogłoszenia werdyktu jurorów.
Chór UNISONO w kat. zespoły klas 1-3 otrzymał 1 miejsce
Chór Clave de sol w kat. zespoły klas 4-8 również otrzymał miejsce 1 oraz dodatkowo NAGRODĘ GRAND PRIX .
Serdeczne podziękowanie dla szacownego jury, za docenienie pracy chórzystów i piękne nagrody.
Dziękuje mojej ukochanej, małej muzycznej armii, za wielkie zaangażowanie i piękną prezentację podczas festiwalu. Dziękuje ukochanym akompaniatorom: Łucji Dudkiewicz oraz Kacperkowi Kozaczka, Zarządowi Stowarzyszenia oraz rodzicom za wspaniałą współpracę i wszystkim, którzy nas wspierają w naszej działalności.
Ilona Mach
Pałac Młodzieży w Warszawie zaprasza dzieci i młodzież w wieku 7-19 lat ze szkół
podstawowych i ponadpodstawowych wszystkich typów, placówek wychowania
pozaszkolnego oraz domów kultury do udziału w konkursie plastycznym.
Tematyka prac
Tradycje i zwyczaje związane z polskimi świętami i tradycjami takimi jak: Boże
Narodzenie, Wielkanoc, Kolędnicy, Kulig, Święto Wszystkich Świętych, Zaduszki,
Andrzejki, Wianki, Marzanna, Lajkonik, Dożynki, Hejnał Mariacki, polskie
legendy, itp.
Technika i format prac
a) malarstwo na papierze, rysunek, collage
- format A2 (420mm x 594mm) lub A3 (297 mm x 420mm)
- w układzie poziomym lub pionowym
b) malarstwo na szkle, grafika, batik, ceramika
- format dowolny, nie większy niż 500mm x 700mm
Prace nie mogą być oprawione w passe-partout.
Każda praca powinna posiadać na odwrotnej stronie czytelną informację według
wzoru podanego w regulaminie. Do pracy należy dołączyć wypełnioną w całości Kartę zgłoszenia (Załącznik Nr 1) oraz podpisaną przez rodzica/opiekuna prawnego zgodę na przetwarzanie danych osobowych uczestnika konkursu dla potrzeb promocyjnych podpisaną przez rodzica (Załącznik Nr 2).
Organizator nie dopuszcza zgłoszeń indywidualnych ani prac zbiorowych.
Prace wraz z załącznikami należy oddać do dnia 21 lutego 2025 roku według następującego porządku:
klasy 1-3 do swoich wychowawców, którzy następnie przekazują do p. Eweliny Niewiadomskiej- Burzec
klasy 4,5, 6, 8 do p. Eweliny Niewiadomskiej –Burzec
klasy 7 do p. Doroty Dzięgiel
4 stycznia uznawany jest za Światowy Dzień Braille'a. Z tej okazji uczniowie z klas I E i III A wraz z wychowawcami wzbogacili swoją wiedzę na temat funkcjonowania osób niepełnosprawnych w społeczeństwie. Podczas zajęć dowiedzieli się kim był Louis Braill, czym jest alfabet Braille'a i gdzie można go spotkać. Na zakończenie zajęć każdy uczeń miał za zadanie zakodować swoje imię.
XIV HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
O PUCHAR BURMISTRZA SZCZUCINA
Szczucin – 08.01.2025 r.
Szkoła Podstawowa w Szczucinie była organizatorem XIV Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Szczucina. W turnieju tym wzięły udział reprezentacje 6szkół podstawowych reprezentujące 3 sąsiadujące ze sobą województwa: świętokrzyskie, podkarpackie i małopolskie.
- Szkoła Podstawowa w Stopnicy (opiekun p. Albert Franusiak)
- Szkoła Podstawowa w Pacanowie (opiekun p. Barbara Nawrot)
- Szkoła Podstawowa w Wadowicach Górnych (opiekun p. Przemysław Paprocki)
- Szkoła Podstawowa w Oleśnie (opiekun p. Mariusz Kądzielawa),
- Szkoła Podstawowa w Luszowicach (opiekun p. Jarosław Piasecki)
- Szkoła Podstawowa w Szczucinie(opiekun p. Wojciech Krukowski)
Otwarcie turnieju przeprowadzono zgodnie z ceremoniałem sportowym. Po uroczystym marszu na wejście drużyny i ich opiekunów powitała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczucinie Beata Dzięgiel. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Szczucina Tomasz Bełzowski.
Turniejprzeprowadzono systemem „każdy z każdym”Zanotowano następujące wyniki pomiędzy poszczególnymi zespołami:
- SP Wadowice G. - SP Luszowice 0-1
- SP Olesno – SP Pacanów 5-2
- SP Olesno - SP Stopnica 4-0
- SP Szczucin – SP Luszowice 3-0
- SP Wadowice G. - SP Stopnica 4-0
- SP Szczucin - SP Olesno 0-0
- SP Stopnica – SP Pacanów 0-2
- SP Szczucin - SP Stopnica 15-0
- SP Wadowice G. - SP Olesno 0-3
- SP Olesno – SP Luszowice 2-0
- SP Szczucin - SP Wadowice G. 1-0
- SP Pacanów – SP Luszowice 2-0
- SP Luszowice – SP Stopnica 4-0
- SP Szczucin – SP Pacanów 5-1
- SP Pacanów – SP Wadowice G. 0-3
Klasyfikacja końcowa turnieju:
- SP Szczucin 13 pkt
- SP Olesno 13 pkt
- SP Wadowice Górne 6 pkt
- SP Luszowice 6 pkt
- SP Pacanów 6 pkt
- SP Stopnica 0 pkt
O I miejscu drużyny ze Szkoły Podstawowej w Szczucinie – przy bezbramkowym remisie z SP Olesno - zadecydowała korzystniejsza różnica bramek (SP Szczucin 24-1, SP Olesno 14-2)
O miejscu III, IV i V decydowała dodatkowa tabela z uwzględnieniem wyników tylko zainteresowanych drużyn.
Skład zwycięskiej drużyny SP Szczucin:Karol Będkowski, Kamil Czaja, Patryk Lipczyński, Adrian Dziekan, Bartosz Lipczyński, Stanisław Piasecki, Ksawery Soja i Kacper Kusiak.
Puchary, medale i dyplomy zwycięzcom wręczali: Burmistrz Szczucina Tomasz Bełzowski i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczucinie Beata Dzięgiel.
zobacz 1 ... zobacz 2 ... zobacz 3 ... zobacz 4 ... zobacz 5 ... zobacz 6 ...
Wczesnym rankiem 3 stycznia uczniowie dwóch klas udali się na wycieczkę do Krakowa, której celem była przedpremierowa ekranizacja filmu "Kleks i wynalazek Filipa Golarza". Uczestnicy wycieczki najpierw udali się do Parku Trampolin Go Jump by po świątecznej przerwie w gronie przyjaciół aktywnie spędzić czas. Po pełnym zabaw czasie spędzonym na trampolinach, wszyscy udali do kina by obejrzeć 2 część przygód Ady Niezgódki i jej przyjaciół z Akademii Pana Kleksa. Po zakończonym seansie, uczniowie oraz ich opiekunowie odwiedzili Ogród Świateł, którego tematem przewodnim były najsłynniejsze budowle i zabytki z całego świata - "Small World". Wszyscy oglądali zabytki z zapartym tchem a leżące na ziemi płatki śniegu nadały całemu zwiedzaniu niezwykły urok. Po zakończeniu zwiedzania wszyscy bezpiecznie wrócili do domu, zadowoleni i chętni do kolejnych przygód. Opiekę nad uczniami pełnili pani Iwona Łuszcz, pani Bożena Mazur oraz pan Jacek Morawiec.
W dniu 23 grudnia w sali narad Urzędu Miasta i Gminy Szczucin odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Burmistrza Szczucina Tomasza Bełzowskiego dla uczniów szczególnie uzdolnionych, będących laureatami lub finalistami konkursów przedmiotowych, posiadających wzorowe zachowanie i wysoką średnią ocen z całej gminy. Stypendia przyznawane są za osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne. Stypendystom towarzyszyli bardzo dumni rodzice. Wszystkim wyróżnionym bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Uczniowie klasy 3a przystąpili do Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Adwentowe Czytanie na Święta”. Udział w akcji motywował nas do codziennego czytania przez cały miesiąc. Była to okazja do wprowadzenia czytania jako stałego, klasowego rytuału. Regularne, codzienne spotkania z książką stały się w ten sposób ważnym elementem szkolnego dnia, który nie tylko buduje nawyk czytania, ale również sprzyja integracji klasy i tworzeniu wyjątkowej, świątecznej atmosfery. Uczniowie odkryli, że czytanie może być wspólną, przyjemną aktywnością, na którą warto czekać każdego dnia. Kosmiczna opowieść w 24 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy dzień, aż do ostatniego dnia w szkole, czyli 20 grudnia. W czasie trwania Akcji poznaliśmy bohaterów książki „Kosmiczne święta”. Rutka chciałaby dostać pod choinkę przyjaciela. Pytanie tylko, czy Mikołaj spełnia takie prośby? Rutka ma wątpliwości. Jednak pewnego dnia ni stąd, ni zowąd w domu Rutki ktoś się pojawia. Ktoś, kto na obiad najchętniej wcina gwoździe. Ktoś, kto potrafi być niewidzialny. Ktoś, kto się zgubił i tęskni do domu. Na zakończenie wykonaliśmy wspólną pracę plastyczną do wybranego rozdziału, czyli ubieranie choinki przez mamę, Rutkę i niewidzialnego Kosmę. Udział w tej akcji sprawił wszystkim wielką radość.
Mali Ekolodzy z klasy 1e i 3a przygotowali karmnik wraz ziarnami oraz kule tłuszczowe i zawiesili na drzewach wokół szkoły.
Pomóżmy ptakom przetrwać zimę, dokarmiajmy je!!!
Uczniowie klas pierwszych odwiedzili bibliotekę mającą siedzibę w budynku SCKiB w Szczucinie. Pani bibliotekarka wprowadziła pierwszoklasistów w świat książek, omówiła ogólne zasady zapisu i korzystania z biblioteki oraz zachęciła uczniów do częstych odwiedzin i wypożyczania książek. Dziękujemy.
Dnia 19 grudnia w naszej szkole miało miejsce niezwykłe zdarzenie – przeprowadzona została Świąteczna Akcja Fantowa. Społeczność szkolna z wielkim zapałem przystąpiła do gromadzenia fantów w postaci pluszowych misiów, książeczek, puzzli, lalek oraz słodyczy. Podarowane przez uczniów rzeczy zostały poddane metkowaniu i przygotowane do losowania przez uczniów chcących wziąć udział w akcji. Dzieci oraz pracownicy szkoły z ogromnym entuzjazmem brali udział w losowaniu numerków, którym były przyporządkowane konkretne fanty. Było wiele śmiechu i zabawy oraz dużo zadowolenia z wylosowanych misiów, książeczek jak i innych rzeczy.
Wszystkim darczyńcom, którzy ofiarowali fanty serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy!
6 grudnia na wirtualnej strzelnicy w Szczucinie odbył się Mikołajkowy Turniej Strzelecki. Z radością informujemy, że drużyna uczniów naszej szkoły podstawowej zdobyła I miejsce!
W skład zwycięskiej drużyny weszli:
- Aleksander Machaj
- Nikodem Zimoń
- Mikołaj Ząbek
Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych zawodach! Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów i cieszymy się, że mogliśmy brać udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.
12 grudnia uczniowie klasy 3b wraz z wychowawcą udali się do Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie, aby podziwiać i poznawać dzieła sztuki: malarstwo, rzeźbę i rękodzieło w wykonaniu lokalnych artystów.
Uczniowie dowiedzieli się, jaka jest różnica między autoportretem i portretem, czym różni się rzeźba od płaskorzeźby. Pani Joanna Burgieł zapoznała uczniów z narzędziami pracy artystycznej malarzy i rzeźbiarzy, zaskakiwała wspaniałymi ciekawostkami dotyczącymi dzieł.
To było wyjątkowo ciekawe i obfitujące w mnóstwo wrażeń spotkanie ze sztuką.
Przy okazji zwiedzania wystawy, uczniowie odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną, gdzie Pani bibliotekarka opowiedziała o księgozbiorach tam znajdujących się. Zachęciła do czytania i wypożyczania książek.
Tygodnie tematyczne zrealizowane w grudniu w świetlicy szkolnej:
Listy do Świętego Mikołaja.
Witaj zielony gościu. A. Mickiewicz – patron naszej szkoły.
W klimacie Bożego Narodzenia.