9 kwietnia 2024 roku  w Oleśnie odbył się finał projektu "Dialog młodzieżowy w małej ojczyźnie", którego organizatorem było Krakowskie Stowarzyszenie Mówców, a partnerem Gminna  Biblioteka Publiczna w Oleśnie. Udział w cyklu spotkań umożliwił młodym ludziom  nabycie nowych kompetencji i uświadomienie sobie, jak ważna jest umiejętność rzeczowej wymiany poglądów.

Uczniowie naszej szkoły w finale projektu zmierzyli się w debacie oksfordzkiej z przedstawicielami Szkoły Podstawowej w Radogoszczy. Dyskusja ta  dotyczyła tezy „Działalność tzw. influencerów internetowych przynosi więcej szkód niż pożytku".  Starcie wygrał nasz zespół w składzie: Liliana Morawiec, Amelia Wiślicka, Martyna Mamuszka i Klaudia Łuszcz i  zajął 1. miejsce.  Specjalną nagrodą dla nich będzie występ w Radiu Kraków. Nad merytorycznym   przygotowaniem  grupy z naszej szkoły  czuwały panie Renata Domińczak i Ewa Gorzkowicz.

Każda z drużyn, biorących udział w projekcie, otrzymała pamiątkową statuetkę i nagrody rzeczowe .

Dodatkową nagrodą dla wszystkich  uczestników projektu będzie wycieczka do Krakowa.

Gratulujemy!!!