Dnia 21 marca 92 uczniów z klas II – VIII przystąpiło do bardzo popularnego w naszej szkole Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „KANGUR”.

Z klas II – III do matematycznych potyczek przystąpiło 41, a z klas IV – VIII chętnych było 51 uczniów.

Test jest dostosowany do grup wiekowych, i tak: klasy  II – kategoria Żaczek, klasy III i IV – Maluch, klasy V i VI – Beniamin, a klasy VII i VIII – Kadet.

Uczniowie przystąpili do napisania konkursu podzieleni na trzy grupy; najmłodsi pod opieką p. Lucyny Rajtar, a starsi pod opieką p. Urszuli Hyży i p. Anny Kolano.

Ten konkurs ma bogatą tradycję - tegoroczna , to już  XXXIII edycja. W poprzednich latach wielu naszych uczniów osiągało wysokie wyniki, a najlepsi odbierali nagrody w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim, który patronuje konkursowi.

Trzymamy mocno kciuki, aby i tym razem nasi uczniowie wypadli jak najlepiej. Na wyniki jednak musimy poczekać do maja.