We wtorkowy ranek 7 listopada, uczniowie klas 5a, 5c oraz 6b udali się na wycieczkę edukacyjną do Krakowa. Celem głównym wycieczki było zwiedzanie Zamku Królewskiego na Wawelu oraz zapoznanie z jego bogatą historią i najcenniejszymi zabytkami. Uczestnicy wycieczki pod opieką przewodników mieli możliwość zobaczyć Skarbiec Koronny, Reprezentacyjne Komnaty Królewskie oraz dwie wystawy czasowe zamku – Obraz Złotego Wieku i Sztuka Wschodu - Namioty Tureckie. Po zakończeniu zwiedzania, wolnym spacerem ulicą Grodzką wszyscy udali się na Rynek Główny, gdzie uczniowie mieli możliwość zakupić pamiątki oraz krakowskie obwarzanki. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w restauracji McDonald’s, gdzie zjedliśmy posiłek, który pomógł wszystkim zregenerować siły. Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowali: pani Iwona Łuszcz, pani Ewa Pochroń, pani Kazimiera Strycharz, pani Aneta Gwizd-Lichwała oraz pan Jacek Morawiec. Zobaczenie tylu ciekawych zabytków zgromadzonych na Wawelu było możliwe dzięki udziale w akcji „Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich” organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.