Start
Klasa 1a „Siejemy rzeżuchę”

W ramach przygotowań do Świąt Wielkanocnych oraz w celu nauki ekologii i obserwacji przyrody klasa 1a posiała rzeżuchę. Dzieci dowiedziały się, że do wzrostu rośliny potrzebują wody i światła słonecznego. Zabawa w ogrodnika przyniosła dzieciom dużo radości.
Ogólnopolska akcja "Wyjątkowa Skarpetka"

Nasze klasy 1b, 1c, 1d, 2e i 3b wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Wyjątkowa Skarpetka”, organizowanej przez OREW Juszczyn. Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa uczniowie przygotowali kolorowe prace, które stały się symbolem akceptacji, tolerancji i solidarności z osobami z niepełnosprawnościami.
Dzięki tej inicjatywie pokazaliśmy, że różnorodność jest wartością, a drobne gesty mają wielką moc budowania wspólnoty.
Dzień otwaty w naszej szkole :)

Dzień otwarty w szkole odbył się 19 marca 2026 roku i był pełen atrakcji dla przyszłych uczniów oraz ich rodziców.
Jednym z najważniejszych punktów programu było przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy 2a i 2e. Dzieci z dużym zaangażowaniem zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, co spotkało się z dużym zainteresowaniem i brawami ze strony publiczności.
Po występie przyszli uczniowie mieli możliwość zwiedzenia szkoły. Odwiedzali sale lekcyjne, w których nauczyciele przygotowali różnorodne atrakcje, takie jak gry, zabawy edukacyjne, krótkie zajęcia pokazowe oraz ciekawe doświadczenia. Dzięki temu dzieci mogły zobaczyć, jak wyglądają lekcje i aktywnie w nich uczestniczyć.
Podczas spotkania Dyrektor Szkoły pan Marek Kupiec przedstawił ofertę szkoły. Działające na jej terenie organizacje, które w sposób wymierny wpływają na rozwój i wychowanie młodego człowieka.
Ważnym elementem wydarzenia było również spotkanie rodziców z pedagogiem szkolnym Joanną Ryk. Rodzice uzyskali cenne porady dotyczące gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole. Pedagog omówiła m.in. rozwój emocjonalny, społeczny i poznawczy dzieci oraz podpowiedziała, jak wspierać je w pierwszych miesiącach nauki.
Dzień otwarty przebiegł w radosnej i przyjaznej atmosferze, a dzieci mogły poczuć się swobodnie w nowym miejscu, które wkrótce stanie się ich codziennym środowiskiem nauki.
Gminny Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

16 marca odbyły się Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali: Jagoda Klepacz, Kamil Kupiec, Emilka Misiaszek, Amelia Skowron oraz Gabriela Starzyk.
Z dumą informujemy, że I miejsce zajęła Gabriela Starzyk, która będzie reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a Gabrieli życzymy powodzenia i kolejnych sukcesów na etapie powiatowym!
KLUB MŁODEGO CZYTELNIKA – MARZEC


16 marca odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, na którym rozmawialiśmy o rodzinie. Wspólnie czytaliśmy książkę Agnieszki Nożyńskiej-Demianiuk „Wierszyki o rodzinie”. Kto jest kim? Dla dorosłych to oczywiste, ale dla dziecka różnica między szwagrem a kuzynem może być prawdziwą zagadką. Agnieszka Nożyńska-Demianiuk w swojej książce udowadnia, że naukę o więziach rodzinnych można zamienić w świetną zabawę. Rytmiczne, wpadające w ucho strofy, w mgnieniu oka wyjaśniają, dlaczego brat mamy to wujek, a córka cioci to kuzynka. „Wierszyki o rodzinie” to coś więcej niż książeczka do poduszki. To praktyczny przewodnik po relacjach, który buduje poczucie tożsamości i przynależności u najmłodszych.
STOP przemocy

Dnia 16 marca starsi uczniowie z klasy 8a , we współpracy z młodszymi koleżankami i kolegami z klasy 2c, przygotowali apel pod hasłem: ,, Szczęśliwi bez przemocy". Poprzez wymowne scenki i piosenki pokazali, że siła nie tkwi w agresji, lecz empatii i umiejętności pomagania innym. Połączenie sił najstarszych i młodszych klas stało się żywym symbolem szkolnej solidarności i wspólnego dbania o bezpieczną atmosferę w naszej szkole. Apel przygotowały panie Dorota Dzięgiel i Grażyna Rajtar
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI IM. MARII KOZACZKOWEJ KATEGORIA KLASA I- III

Dnia 11 marca 2026 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski im. Marii Kozaczkowej kl. I – III.
W eliminacjach gminnych naszą szkołę będą reprezentować:
- Pola Wojnas kl. I b
- Jakub Dyndor kl. I d
- Zofia Mietelska kl. III b
- Weronika Bielaszka kl. III b
- Kornelia Kupiec kl. III c
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Znane kobiety

Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klas 1c i 2e zrealizowali projekt poświęcony niezwykłym kobietom, których odwaga, pasją i intelekt miały wpływ na losy świata. Uczniowie aktywnie włączyli się w realizację projektu, samodzielnie uzupełniając biogramy postaci o kluczowe fakty, odkrycia i ciekawostki.
Wizyta na lodowisku

W piękne, słoneczne piątkowe popołudnie uczniowie wraz z opiekunami p. Anną Cieciura, p. Moniką Podosek, p. Magdaleną Szymańską, p. Eweliną Zimoń oraz p. Edytą Cieśla wybrali się na lodowisko do Dębicy. Celem wyjazdu była aktywna rekreacja oraz doskonalenie umiejętności jazdy na łyżwach. Przez dwie godziny doskonalili jazdę na łyżwach, płynne ślizgi, hamowanie, jazdę do tyłu, piruety. Dla niektórych był to pierwszy kontakt z lodowiskiem, dlatego stawiali oni swoje pierwsze „kroki” na lodzie, ucząc się podstaw jazdy i nabierając pewności w poruszaniu się na łyżwach. Wszyscy chętnie pomagali sobie nawzajem, a upadki były okazją do śmiechu i dalszej nauki.
Wyjazd przebiegał w bardzo miłej atmosferze – wszystkim dopisywały świetne nastroje. Po dwóch godzinach aktywności uczniowie wrócili do domu zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z dobrze spędzonego czasu.
2d na filmie "Psoty"

5 marca uczniowie klasy 2d wraz z wychowawczynią wzięli udział w seansie filmowym „Kina z Lotto", który odbył się w Szczucińskim Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie. Podczas spotkania dzieci z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem emocjonalnym obejrzały film pt. „Psoty". Projekcja stała się inspiracją do rozmowy na temat zaufania, radzenia sobie z problemami oraz sposobów ich rozwiązywania. Uczniowie chętnie dzielili się swoimi refleksjami oraz wymieniali osoby, do których mogliby zwrócić się w razie problemów. Opowiadali, które fragmenty filmu najbardziej zapadły im w pamięć. Poruszono również kwestie odpowiedzialnego korzystania z telefonów i internetu, a także właściwej opieki nad zwierzętami. Na zakończenie zajęć wykonali ilustracje przedstawiające ulubione sceny z filmu oraz jego bohaterów, ze szczególnym uwzględnieniem psa Sprytka.
WYNIKI GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "WIELKANOCNA RADOŚĆ, HISTORIA I TRADYCJA" KONKURS NA PISANKĘ LUDOWĄ I PLASTYKĘ OBRZĘDOWĄ

w kategorii klas I – IV
I m Świetlica szkolna
I m Kornelia Kupiec kl. 3c
I m Jan Jędo kl. 3c
I m Kacper Bator kl. 3d
I m Kacper Szarek kl. 4b
II m Lena Piątek kl. 1a
II m Wojciech Kula kl. 2a
II m Karolina Galus kl. 2d
III m Maksymilian Chrabąszcz kl.1d
III m Elena Rzeszutko kl. 4d
III m Kornelia Chrabąszcz kl. 3d
wyróżnienie: Emilia Furgał kl. 2c
wyróżnienie: Paulina Bożek kl. 2d
wyróżnienie: Sławomir Łąk kl. 1d
w kategorii klas V – VIII
I m Jakub Cieśla kl. 5b
I m Bartłomiej Wójcik kl. 5a
I m Oliwia Serafińska kl. 6c
I m Maja Łachut kl. 6c
I m Dominika Bator kl. 7a
I m Julita Jędo kl. 8b
I m Kamil Kupiec kl. 8b
II m Aleksandra Sosin kl. 6a
II m Wiktoria Furgał kl. 5a
III m Karol Nowak kl. 6a
wyróżnienie: Hanna Bociek kl. 5b
wyróżnienie: Julian Morawiec kl. 7a
wyróżnienie: Jakub Piekielniak kl. 7b
Gratulujemy zwycięzcom !!!


















