Start
Adwentowe czytanie na święta - klasa 1c

Uczniowie klasy 1c przystąpili do Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Adwentowe Czytanie na Święta”. Udział w akcji motywował nas do codziennego czytania przez cały miesiąc. Była to okazja do wprowadzenia czytania jako stałego, klasowego rytuału. Regularne, codzienne spotkania z książką stały się w ten sposób ważnym elementem szkolnego dnia, który nie tylko buduje nawyk czytania, ale również sprzyja integracji klasy i tworzeniu wyjątkowej, świątecznej atmosfery. W czasie trwania Akcji poznaliśmy bohaterów książki „Kosmiczne święta”. Rutka chciałaby dostać pod choinkę przyjaciela. Pytanie tylko, czy Mikołaj spełnia takie prośby? Rutka ma wątpliwości. Jednak pewnego dnia ni stąd, ni zowąd w domu Rutki ktoś się pojawia. Ktoś, kto na obiad najchętniej wcina gwoździe. Ktoś, kto potrafi być niewidzialny. Ktoś, kto się zgubił i tęskni za domem. Na zakończenie wykonaliśmy wspólną pracę plastyczną do wybranego rozdziału, czyli choinkę udekorowaną w łańcuchy, aniołki i różowe bombki, które najbardziej podobały się Kosmie. Udział w tej akcji sprawił wszystkim wielką radość.
2e szyje świąteczne skarpety

Uczniowie klasy 2e zamienili się w małych artystów- szyli filcowe skarpety świąteczne. Podczas zajęć dzieci uczyły się podstaw szycia wykazując się ogromną cierpliwością, pomysłowością i zapałem. Każda skarpeta wyszła wyjątkowo i pięknie. Zajęcia sprawiły uczniom mnóstwo radości i wprowadziły wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.
Wyniki Gminnego Konkursu - Świąteczne drzewko

w kategorii klas I – III:
I miejsce Klaudia Łachut kl. I a
I miejsce Bartłomiej Ulanowski kl. II b
I miejsce Patrycja Łachut kl. II a
II miejsce Wojciech Stopa kl. I b
II miejsce Mikołaj Fijał kl. II b
II miejsce Emilia Furgał kl. II c
II miejsce Paulina Polak kl. II e
III miejsce Sławomir Łąk kl. I d
III miejsce Jakub Kaczmarczyk kl. III c
wyróżnienie: Amelia Giza kl. III d
wyróżnienie: Lena Piątek kl. I a
I miejsce Świetlica szkolna
w kategorii klas IV– VI:
I miejsce Jagoda Bożek kl. IV d
I miejsce Ksawery Wójcik kl. V d
I miejsce Maja Łachut kl. VI c
II miejsce Antonina Grzesiak kl. IV d
II miejsce Antoni Piekielniak kl. V a
II miejsce Przemysław Galus kl. VI c
III miejsce Emilia Baran kl. IV b
III miejsce Oliwia Adamczyk kl. IV b
III miejsce Amelia Wieczorek kl. V a
III miejsce Aleksandra Sosin kl. VI a
wyróżnienie: Kamil Sołtys kl. IV a
w kategorii klas VII– VIII:
I miejsce Weronika Szwajkos kl. VIII c
I miejsce Sebastian Łachut kl. VIII a
II miejsce Julita Jędo kl. VIII b
III miejsce Julita Brzezińska kl. VII d
wyróżnienie: Mikołaj Ząbek kl. VIII c
GRATULUJEMY !!!
GALERIA ŚWIETLICY – GRUDZIEŃ 2025

Tygodnie tematyczne zrealizowane w grudniu w świetlicy szkolnej:
Chodzące anioły- wolontariusze i inne grudniowe tradycje.
Co raz bliżej święta.
Jest taki dzień… Święta.
Przedświąteczny Wieczór Filmowy

18 grudnia, w późnych godzinach popołudniowych, miłośnicy klasycznego kina spotkali się, aby wspólnie obejrzeć znany i uwielbiany film „Kevin sam w domu” – produkcję, bez której trudno wyobrazić sobie świąteczny czas. Chętni uczniowie klas 7 i 8 zgromadzili się w sali gimnastycznej, która na ten wyjątkowy wieczór zamieniła się w prawdziwą salę kinową.
Uczestnicy zadbali o miłą i komfortową atmosferę – nie zabrakło kocyków, małych poduszek, a także materacy, ławeczek i składanych krzesełek dostępnych na wyposażeniu sali. Wszystko to sprawiło, że seans upłynął w niezwykle przyjemnym, niemal domowym klimacie.
Po zakończeniu filmu i wspólnym uporządkowaniu sali uczniowie zostali bezpiecznie odebrani przez rodziców. Spotkanie było inicjatywą przewodniczącej SSU Emilii Lechowicz, a opiekę nad wydarzeniem sprawowali: p. Marek Kupiec, p. Gabriela Piekielniak, p. Bogdan Kolano oraz opiekunki SSU – p. Elżbieta Stochlińska i p. Anna Kolano.
Mamy nadzieję, że ta przedświąteczna inicjatywa została ciepło przyjęta, a wszyscy uczestnicy wrócili do domów w doskonałych nastrojach, z uśmiechem i świątecznym klimatem w sercach.
Edukacyjna podróż klas 4b, 4c, 4d w głąb średniowiecza

15. grudnia uczestniczyliśmy w wycieczce do Nowego Wiśnicza i Krakowa. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od pobytu na Zamku w Wiśniczu. W historycznej scenerii zamkowych sal wzięliśmy udział w Warsztatach Alchemicznych oraz Odczarować brud średniowiecza. Wysłuchaliśmy interesujących opowieści, mieliśmy okazję zobaczyć niespotykane rekwizyty oraz mogliśmy samodzielnie eksperymentować i wykonywać doświadczenia. Następnie udaliśmy się do Krakowa, aby zwiedzić Podziemia Rynku. Pod powierzchnią Rynku Głównego, na głębokości kilku metrów kryje się prawdziwy skarbiec wiedzy o przeszłości Krakowa. Muzeum odsłoniło nam wiele tajemnic średniowiecznego miasta. Obowiązkowym punktem wycieczki był również zakup pamiątek. Zadowoleni z ciekawej podróży w czasie, nasyceni wiedzą i radośni wróciliśmy do domu.
Świąteczne kodowanie w klasie 2e

Zima za pasem, a w powietrzu czuć już magię świąt! Uczniowie klasy 2e z radością wkroczyli w świat świątecznego kodowania, życząc wszystkim Wesołych Świat.
Zajęcia chemiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim

Dnia 12 grudnia klasy 7a oraz 7c udały się na Dzień Otwarty Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie by wziąć udział w zajęciach chemicznych. W trakcie pokazu mieli sposobność poczuć się jak grupa naukowców pracujących w laboratorium rozwiązujących kryminalną zagadkę. Badane były odciski palców, krew znaleziona na miejscu zdarzenia oraz robione były odlewy gipsowe odkrytych śladów butów. Uczniowie dowiedzieli się jak ważna jest precyzja wykonywanych działań w trakcie badań laboratoryjnych i jaką wiedzę należy posiadać by móc pracować w laboratorium chemicznym. Po zakończeniu pokazu, klasy udały się do parku trampolin GoJump, by wspólnie spędzić czas. Ostatnim etapem wyjazdu był spacer po Ogrodzie Świateł i podziwianie wystawy iluminacyjnej, której tematyką była historia Pinokia. Opiekę nad uczniami pełnili pani Iwona Łuszcz, pani Ewa Pochroń oraz pan Jacek Morawiec.
Świąteczna Akcja Fantowa 2025

Dnia 17 grudnia w naszej szkole przeprowadzona została Świąteczna Akcja Fantowa. Społeczność szkolna z wielkim zapałem przystąpiła do gromadzenia fantów w postaci pluszowych misiów, książeczek, puzzli, lalek oraz słodyczy. Podarowane przez uczniów rzeczy zostały poddane metkowaniu i przygotowane do losowania przez uczniów chcących wziąć udział w akcji. Dzieci oraz pracownicy szkoły z ogromnym entuzjazmem brali udział w losowaniu numerków, którym były przyporządkowane konkretne fanty. Było wiele śmiechu i zabawy oraz dużo zadowolenia z wylosowanych misiów, książeczek jak i innych rzeczy.
Wszystkim darczyńcom, którzy ofiarowali fanty serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy!
Paczka na Dom Dziecka

Czas Bożego Narodzenia to moment, w którym szczególnie mocno dostrzegamy potrzeby innych i chcemy dzielić się dobrem. Kierując się tą ideą, społeczność naszej szkoły po raz kolejny otworzyła swoje serca, niosąc pomoc Domowi Dziecka w Dąbrowie Tarnowskiej.
Przez kilka dni uczniowie z ogromnym zaangażowaniem gromadzili w swoich klasach najpotrzebniejsze artykuły, wcześniej ustalone we współpracy z wychowawczynią placówki.
Dzięki wielkiej hojności i życzliwości dzieci oraz ich rodziców udało się zebrać wiele darów – artykułów spożywczych, środków czystości i kosmetyków, które z pewnością sprawią radość podopiecznym Domu Dziecka.
Starsi uczniowie z pełnym zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie paczek, przenosząc, segregując i starannie układając wszystkie dary w szkolnej świetlicy.
Ta piękna inicjatywa Samorządu Uczniowskiego i szkolnego koła PCK nie mogłaby się odbyć bez wsparcia nauczycieli oraz ogromnej pomocy rodziców, którym składamy serdeczne podziękowania za otwarte serca, życzliwość i bezinteresowną pomoc.
Wypoczynek z KRUS-em

Specjalna oferta promocyjna, do Świąt Bożego Narodzenia pozostaje ta sama cena 990 zł co rok temu dla dzieci KRUS
OFERTY:
KLUB MŁODEGO CZYTELNIKA – GRUDZIEŃ


15 grudnia 2025r., odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, które upłynęło w wyjątkowo ciepłej i świątecznej atmosferze. Wspólnie czytaliśmy i rozmawialiśmy o książce „Gwiazdka małego elfa” Annie Ingle – pięknej opowieści, która przypomina, jak ważne są dobroć, wrażliwość na potrzeby innych oraz wiara w siebie. Bajka ukazuje, że każdy — nawet najmniejszy — może mieć w sobie coś wyjątkowego i że prawdziwa magia świąt rodzi się z pomagania, życzliwości i bycia razem. Po części czytelniczej odbyły się zajęcia plastyczne. Dzieci wykonywały aniołki i choinki z papieru, wkładając w swoje prace dużo serca, wyobraźni i radości. Był to piękny moment na rozwijanie kreatywności oraz współpracę w grupie. Dziękujemy.

Tydzień Patrona Szkoły 8 XII- 12 XII

W ramach tygodnia poświęconego patronowi naszej szkoły odbywały się różne konkursy. Najlepsze prace uczniów zostały nagrodzone. Podczas uroczystej akademii, uczniom zostały wręczone piękne dyplomy i nagrody książkowe.
Klasy czwarte wykonały ilustrację do bajek poety.
I m.- Gnida Aleksandra kl. IVb
I m.- Lechowicz Kamila kl. IVd
II m.- Sokół Marek kl. IVd
III m.- Juszczyk Amelia kl. IVc
III m.- Biskup Maria kl.IVa
III m.- Wieczorek Hanna kl. IVb.
Klasy piąte wzięły udział w konkursie na najpiękniejszy strój postaci z utworów A. Mickiewicza.
Im.- Cieśla Jakub kl. Vb
Im.- Trznadel Alicja kl. Vd
II m.- Szarek Zuzanna kl. Va
II m.- Pulnik Maksymilian kl. Va
III m- Wójcik Bartłomiej kl. Va
III m.- Kokoszka Aleksander kl. Va
Klasy szóste- konkurs pięknego czytania ballad A. Mickiewicza.
I m.- Łachut Maja kl. VIc
II m.- Szot Aleksander kl. VIb
III m- Mackiewicz Faustyna kl. Via
Wyróżnienie- Szczepanek Kacper kl. VIb i Będkowski Karol kl. VIc.
Klasy siódme- konkurs- zaproszenie na wieczór poetycki poświęcony twórczości A. Mickiewicza.
I m.- Misiaszek Filip kl. VIIb
I m.- Zięba Adam kl. VIIb
II m. Chmura Szymon kl. VIId
III m.- Kozaczka Kacper kl. VIId
Wyróżnienia- Klepacz Jagoda VIIa, Rachwał Magdalena kl. VIIa, Kuliś Oliwia kl. VIIa, Dudkiewicz Wiktoria kl. VIIc, Dudkiewicz Róża kl. VIIc, Skowron Amelia kl. VII c.
Klasy ósme- konkurs – prezentacja multimedialna ,,Życie i twórczość A. Mickiewicza”.
I m.- Podosek Adam kl. VIIIc
II m.- Kupiec Kamil kl. VIIIb
III m.- Trznadel Wojciech kl. VIIIc
Wyróżnienia- Gmyrek Bartosz kl. VIIIb, Zięba Kinga kl. VIIIb.
W ramach Tygodnia Patrona - Adama Mickiewicza, uczniowie klas I-III wzięli udział w wielu ciekawych konkursach. Odbył się Konkurs Ortograficzny klas III - „Dyktando z Mickiewiczem”, który sprawdził umiejętności językowe uczestników. Kreatywność uczniów można było podziwiać w Konkursie Plastycznym „Bajki Adama Mickiewicza” oraz w Konkursie na „Najciekawsze przebranie za postać z bajki Adama Mickiewicza”. Wydarzenia te pozwoliły połączyć naukę z zabawą i przybliżyć twórczość naszego patrona. Wyniki konkursów:
KONKURS ORTOGRAFICZNY „DYKTANDO Z MICKIEWICZEM”
- miejsce Nina Dadej 3a
Oliwia Łachut 3b
Szymon Gałęziowski 3b
- miejsce Hanna Rustowicz 3b
Adam Sznajder 3b
Maja Meres 3c
III. miejsce Milena Kuchnia 3a
Liliana Trójniak 3a
Emilia Kusiak 3d
Hanna Pietras 3c
Izabela Pęcak 3c
KONKURS PLASTYCZNY „BAJKI ADAMA MICKIEWICZA”
I miejsce Pola Wojnas 1b
Bartosz Szlosek 2c
Sara Szewczyk 2d
II miejsce Radosław Baran 1c
Maria Rynkowska 1d
Sabina Budzińska 2b
III miejsce Filip Misiaszek 1a
Zuzanna Magdziak 2e
Bartłomiej Strzałba 2b
KONKURS „NAJCIEKAWSZE PRZEBRANIE ZA POSTAĆ Z BAJKI ADAMA MICKIEWICZA”
I miejsce Szymon Dobrowolski 1c
Wojciech Stopa 1b
Eryk Sokół 3b
II miejsce Arkadiusz Kurnyta 1c
Aurelia Kapel 2e
Nadia Misiaszek 2d
III miejsce Sławomir Łąk 1d
Adrian Skowron 2 a
Wiktor Rzeszutko 2c
Anna Irla 3c
Klasa 4c na wycieczce w Mielcu

12 grudnia klasa 4a z wychowawcą i panią Anetą Gwizd - Lichwała wybrała się do Mielca, aby w tamtejszym Domu Kultury obejrzeć musical "Z choinki się urwałeś?". Dwugodzinne przedstawienie wprawiło wszystkich w prawdziwie świąteczny nastrój.










